Začínám se drtit angličtinu na FCE

Napsal . (») v neděli 26. 4. 2015 v kategorii Angličtina, přečteno: 2683×
anglictina.gif

Většina lidí světa buď mluví nebo se učí angličtinu. Jenže to že se učíte už deset let angličtinu v podstatě nic neznamená. Proč? Dokud nemáte černé na bílém, že ten jazyk umíte na té a té úrovni, tak to nic není a jste jen jedni z dalších, co to tvrdí. A proto jsou tu zkoušky od British Council.

Právě dnes jsem zaplatila zkoušky FCE (nečekejte nic levného a mějte u sebe +- 5 000 Kč). Kromě toho že můj účet začal plakat, tak se mi začalo být rychle srdce, protože pokud neuděláte tyto zkoušky, tak v podstatě vyletělo čtyři a půl tisíce oknem. Dostanete sice certifikát, že jste nejspíš na úrovni B1, ale když zaplatíte takové hříšné peníze, tak už by to chtělo úroveň B2. (V dalším článku se trochu víc rozepíšu o dalších typech zkoušek, ale také z čeho se FCE skládá). Sice se už angličtinu učím několik let (jako většina lidí z ČR), ale přiznejme si, že většina škol má maximálně úroveň B1. B1 znamená, že zvládnete českou maturitu na druhou stranu pokud máte maturitu za sebou, tak víte, že maturita není až tak těžká. Horší je zvládnout ten stres než to učení, a proto pokud jste ji zvládli, tak máte hezky nakročeno ke zvládnutí FCE. (Jenže je fakt, že nejsem šprt, takže ti by to možná dali už teď). Největší rozdíl je ve skládání této zkoušky, ale o tom se rozepíšu až příště.

Ale co teda udělat, abych tu úroveň B2 měla? Toť dobrá otázka. Já mám na přípravu  měsíc, a proto že vím, že jsem trémista, zmatkář a k  tomu u mě v životě vládne prokrastinace, tak se do toho budu muset pořádně opřít. Navíc na internetu toho moc nenajdete, takže to situaci o dost stěžuje. A jaký je můj plán?

FCE má několik částí a já jsem se rozhodla k nim přistupovat, tak trochu svérázně.

Reading - jsem knihomol, takže si najdu knížku a budu ji číst. U těchto zkoušek nemusíte u readingu znát úplně každé slovíčko, ale hlavně musíte pochopit spíš, co tím chtěl básník říct aneb co daná věta mohla znamenat.

Listening - stáhnu si How I met your mother v angličtině původně jsem chtěla v angličtině s anglickými titulkami, ale to jsem nějak nesehnala, tak si aspoň pouštím v angličtině s českými titulkami. Budu si tím snad trénovat poslech a zároveň, když si nebudu u něčeho jistá, tak se jednoduše podívám na titulky.

Speaking - tak tady je nejlepší trénink, trénink a trénink. Jenže je fakt, že se člověk může naučit nějaké fráze,  kterými okouzlí zkoušející.

Use of English - tak tohle bude můj největší problém. Tohle budu muset jedině hledat na netu a zkoušet je. Nic jiného mě nenapadá.

Obrázek: www.helpforenglish.cz

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel sedm a dvanáct